30 października 2017r. uczniowie klasy II wraz z czterema dziewczynkami z klasy III b – Darią Okręglak, Laurą Lis, Amelią Prabucką, Eweliną Niemczewską, jednym uczniem z klasy VI – Maksymilianem Pająkiem i z najmłodszym uczestnikiem z Przedszkola nr 4 – Tymkiem Szlahtowskim, aktywnie spędzili czas w Kopalni Soli „Wieliczka”. Pełna przygód wędrówka przez zabytkowe podziemia połączona była z odkrywaniem sekretów krainy Solilandii. Dzieci świetnie wywiązały się z powierzonych zadań – odnalazły bajkowe postaci i przedmioty z wykorzystaniem mapy i latarki. Wyprawa zakończyla się spotkaniem ze Skarbnikiem, który podsumował dokonania małych odkrywców, przeprowadził ciekawe zabawy i rozwiązanie quizu. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, zakładki do książki, miarki oraz solankowe lizaki.
Po zakoczeniu zwiedzania zjedliśmy smaczny obiad 125 mtrów pod ziemią. Z nowymi umiejetnosciami i pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do domu.
Dziękujemy bardzo wszystkim opiekunom naszej wycieczki.