„Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem, jaki można dać dziecku, jest wykształcenie.”

W tym roku szkolnym zakończenie odbyło się  w środę 19.06.2019 r. Uczniowie klasy III zakończyli swój pierwszy etap edukacji, a uczniowie klasy VIII zakończyli szkołę podstawową. Podczas akademii pani dyrektor nagrodziła najlepszych uczniów z poszczególnych klas. Otrzymali nagrody książkowe i stypendia za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe. Pan Andrzej Rajski w imieniu rodziny patrona szkoły wręczył dwie rzeczowe nagrody: Emi Bulić z kl. VIII za najlepszy wynik na egzaminie ósmoklasisty i Anecie Podlipni z kl. VII za najwyższą średnią ocen na świadectwie w szkole. Warto się uczyć! Uczniowie w podzięce za trud włożony w ich edukację składali nauczycielom życzenia samych radości i sukcesów, czego wyrazem były piosenki, wiersze i kwiaty.
Po uroczystej akademii dzieci wraz z wychowawcami udali się do klas na ostatnią już lekcję, by otrzymać zasłużone promocyjne świadectwa i rozpocząć wakacje.